Home

11Ara2019

Merhaba arkadaşlar Zooand Tv çocuk kanalı yepyeni bir programla karşınızda. Programımızın ismi Geleceklerinin Mimarları Çocuklar. Sizlere ilham verecek başarılı, yetenekli çocukları stüdyomuzda konuk edip onlarla Talk Show yaptık. Gültekin Tepe’nin sunumu ile oldukça keyifli geçen çocuklar ile talk Show programımızın ilk bölümünü Youtube kanalımızda paylaştık. İlk bölümümüz büyük bir ilgi gördü. Sizlerde ilk bölümümüzü izlemek için     linkine tıklayabilirsiniz. İzledikten sonra görüşlerinizi yorum olarak atarsanız seviniriz.

İlk bölümümüzün konuğu oldukça başarılı ve sevimli bir piyanist İnci Akbaş’tı. Bizlere başarı hikayesini anlatan İnci Akbaş izleyenlere de büyük bir ilham kaynağı oldu. Piyano merakı olanlar, piyona hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu programımızı kaçırmasınlar.

Geleceklerinin Mimarları Çocuklar programımız bundan sonra her hafta 1 başarılı genci stüdyomuzda konuk edecek. Bu haftaki konuğumuz başarılı bir piyanistti. Bakalım haftaya konuğumuz kim olacak? Cevabı sizde merak ediyorsanız Youtube kanalımızı takipte kalınız. Geleceklerinin mimarları çocuklar programı bundan sonra haftada 1 bölüm ile Youtube Kanalımızda.

9Kas2019

Zooand TV’nin yeni programlarından biri olan ‘’Yap Bakalım’’ eğitici, öğretici bilgiler, Teknoloji ve Tasarım dersinde kolaylıkla yapılabilecek projeler ve evde bize kolaylık sağlayacak çocuklarımızın el becerilerini geliştirecek birçok tasarımı barındıran, izlerken eğlenebilecekleri bir konsept oluşturmaya çalıştık.

Çocuklarımızın el becerilerinin gelişmesi aslında yürüme çağından itibaren başlar. Önce gözlem yeteneği ön plandadır daha sonra ise ellerini ve ayaklarını kullanmaya başlarlar. Yürüme çağında ki bir bebek artık nesneleri alıp onları bir kaba koyabilir, blokları üst üste dizebilir. Bu hareketler onlar için bir antrenman niteliğindedir. 1 yaşından sonra ise boya kalemleri ile bir defteri boyayabilir. Masal kitabının sayfalarını çevirebilir. El ve göz koordinasyonu uyumu ile resimleri nesneleri bizlere parmağı ile gösterebilir.

Çocukların gelişiminde daha sonra ki evrelerin de el becerisi ve dikkat süresi artıp hayal gücünü harekete geçirip kısa zaman içinde hızla gelişen yaratıcılığını bilinçli bir anne baba olarak onları destekleyebiliriz.

Bizde Zooand TV ailesi olarak çocukları çok seviyoruz ve onların bu büyüme evresinde yanlarında olup yaptığımız videolarla kanalımızı büyütüp daha çok çocuğa ulaşmak ve yardımcı olmak istiyoruz.

6Kas2019

Çizgi film, her yaştan çocukların merak duyduğu ve severek izlediği film türlerinden biridir. Peki Çocukları televizyondan ayırmayan çizgi filmlerinin faydalarını hiç merak ettiniz mi? Eminim cevabınız evettir. Özellikle çocuk sahibi aileler bu sorunun cevabını merak ediyorlardır. Çocukların çok aşırı derece televizyon başında çizgi film izlemesinin zararlı olduğunu biliyoruz. Peki düzenli saatlerde çocuklara yönelik çizgi film izlemenin çocuklar üzerindeki faydaları nedir?

Çizgi Film İzlemenin Çocuklara Faydaları

1-Çizgi Film İzlerken Öğreniyorlar: Televizyonlarda çocuklara yönelik birçok çizgi filmler bulunmakta. Bu çizgi filmlerden çoğu çocuklara bilgi vermek, erkan yaşta bir şeyleri öğretmeyi hedefliyor. Çocuklarınız bu tarz öğretici çizgi filmleri izlerken birşeyleri öğrendiğini göreceksiniz. Çizgi film izleyen çocuklar küçük yaşta önemli bilgiler öğrenmektedir. Buda gelişimine bir hayli fayda sağlamaktadır. Çocuğunuz okul başlamadan birçok bilgiye sahip olacak.

2-Çizgi Film Hayal Dünyasını Geliştiriyor: Son zamanlarda yapılan gözlem ve araştırmalarda çizgi film izleyen çocukların hayal gücünün bir hayli kuvvetli olduğu görülüyor. Çizgi film önemli faydalarından biride bu çocukların hayal dünyasını geliştiriyor.

3-Çizgi Film Taklit Etme Yeteneğini Geliştiriyor: Çizgi film izleyen çocuklarınızın çizgi filmde herhangi bir karakteri taklit ettiğini gördünüz mü? Eminim görmüşsünüzdür. Çünkü çizgi filmler çocukların taklit yeteneğini bir hayli geliştiriyor.

4-Çizgi Film Yaratıcılık Yeteneğini Geliştiriyor: Çizgi film izleyen çocukların yaratıcılık yeteneğinin geliştiğini biliyor muydunuz? Çizgi film izleyen çocukların olaylara birçok bakış açısından değerlendirip fikir üretmeye çalışmaktadır. Buda çocukların yaratıcılık yeteneğinin gelişmesini sağlıyor.

Çocuklarınızın yukarıda saydığımız çizgi filmin faydalarından yararlanmasını istiyorsanız aileye düşen birkaç görevler var. Bunlar;

1-Çocuğunuzun yaşına uygun çizgi filmler izletmek
2-Şiddet – Korku vb. çizgi filmlerden uzak durulması
3-Belli saatlerde çizgi film izletmek. Çok aşırı olmamak kaydıyla
4-Çocuğunuz ile birlikte izlemek

Bu yazımızda çocuk sahibi ailelerin merak ettiği sorulardan birinin cevabını vermiş olduk. Bunun gibi birçok yazıları web sitemizin haberler kısmında rahatlıkla bulabilirsiniz. Çocukların dünyasını konu alan birçok bilgilendirici yazılar Zooand TV’de.

21Eki2019

Merhaba çocuklar;

Kemal Kaya’nın sunumu ile Çocuk Ana Haber Bültenimiz çok yakında sizlerle. Hem bilgilendiren, hem eğlendiren çocuk haberleri ile karşınızda olacağız. Canlı yayınımızı takip etmeyi unutmayın.

Güncel olayları takip etmek için izlediğimiz haberleri siz değerli çocuklara daha eğlenceli ve eğitici hale getirdik. Bundan böyle sosyal hayattan spor olaylarına, festivallerden kültür sanat haberlerine, yeni çıkan oyunlar ve oyun dünyasından, ismini hiç duymadığınız ilginç bitkilerden hayvanlara kısacası çocuklar sizin dünyanıza ait, sizlere uygun haber bültenimizle ile karşınızda olacağız.

Günümüzde çocukların dünyasından güncel konular hakkında bilgi verecek çocuk haber kanalları ne yazık ki bulunmamakta. Bizler bu eksiğin farkındayız, siz değerli çocukların ilgisini çekecek ve çocuklara uygun olan bilgilendirici, eğitici haberler sunup onları güncel konular hakkında bilgi sahibi edecek çocuk ana haber bülteni ile çok yakında sizlerle olacağız.

Sizlerde çocuklarınızı ilgilendiren güncel konular hakkında bilgi sahibi olmasını istiyorsanız Çocuk Ana Haber Bültenimizi takipte kalın.

17Eki2019

Çocuklar merhaba bugün sizlere harika bir programımız var. Hem eğleneceğiniz, hem keyif alacağınız hem de gözlem yeteneğinizi arttıracağınız Farkı bulun programı artık yayında. Tahmin edin farkı bulun programının sunumunu kim yapacak? Sizlerin çok sevdiği süper kahraman olan örümcek adam farkı bulun programımızı sunacak. Örümcek adamın sunumu ile bu program oldukça keyifli geçecektir.

Gözlem yeteneğiniz nasıl çocuk? Gözlem yeteneğinize güveniyor musunuz? Bu programda yapmanız gereken ekrana gelen iki resim arasındaki farkları bulmak. Farkları kolaylıkla bulmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece dikkatlice bakmaktır. Yalnız bilmeniz gereken programda zamanlama olması. 2 resim arasındaki farkı 30 saniyede bulmanız gerekir. Bu şekilde çocuklar gözlem yeteneğinizi bir hayli geliştireceksiniz. Bakalım 30 saniyede kaç resmin farklarını bulabileceksiniz. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum.

Bu programı arkadaşlarınızla da oynayıp yarış yapabilirsiniz. En çok farkı bulan kazanır.

Bu tarz videolarımızın gelmesini istiyorsanız youtube kanalımıza abone olmayı ve yorum atmayı unutmayın çocuklar. Bir sonraki programda görüşmek üzere 😊

12Eki2019

Bilindiği üzere çok kısa bir zaman önce Tekirdağ Silivri bölgesinde oluşan ve İstanbul’da şiddetli bir şekilde hissedilen 5,8 büyüklüğünde deprem hissettik. Bu deprem çoğu insan üzerinde psikolojik etki bıraktı özellikle çocuklar bu depremden bir hayli korkup etkilendi. Bizlerde okul ve meydanlar da çocuklar ile buluşup deprem ile ilgili deprem röportajları gerçekleştirdik.

Deprem her birey için çok korkutucu bir durum. Önemli olan depremden korkmak değil depremden korunmanın yollarını bilmek ve sağlam yapılar inşa edip deprem ile birlikte yaşamayı öğrenmek. Çocuklara depremi sorduk. Depremden korkup korkmadıklarını neler düşündüklerini merak ettik. Bilinçli toplumlar için eğitimin önemine inanıyoruz. Çocuklar depremden korkmayın depreme dayanıklı evler inşa edilmesi için sizde söz sahibi olun. Depremden korunmanın yollarını öğrenin ve sevdiklerinizle paylaşın.

Zooand Tv olarak gerçekleştirdiğimiz çocuklar ile deprem röportajları yazımız yayında ve Youtube kanalımızda. Bu tarz videoların daha çok gelmesini istiyorsanız yayınımızı takip etmeyi ve hala Youtube kanalımıza abone değilseniz kanala abone olmayı unutmayın.